Kornişonlu Somon Füme

Share

Balığın yanına protein günlerinde salata yapamıyoruz. Ama tek başına da yenmiyor bu balık hayvanı. Eğer ağır gelmeyecekse haşlanıp limonlanmış karides güzel gidiyor yanına. Bu sefer bir de somon fümeli bir aperatif denemek istedim. Ben çok beğendim tavsiye ederim. Görüntüzaten süper tadı da çok güzel.

Malzemeler:

Somon füme
Kornişon turşusu
2 çorba kaşığı Süzme yoğurt veya light labne peynir
1 tutam dereotu

Yapılışı:

Dereotu ve süzme yoğurdu bir kapta karıştırın. Somon füme ve kornişon için kaç kişilik yapıyorsanız sayıyı kendiniz belirleyin. Süzme yoğurtlu harcı çok yapmanıza gerek yok. Somon fümelerin içine harçtan sürüp kenarına kornişon turşusunu koyun. Eğer turşularınız iriyse 2 ye bölerek kullanabilirsiniz. Daha sonra sararak üzerine çok az dereotu serpin. Ekstra tuz kullanmayın çünkü hem somon füme hem turşu oldukça tuzlu yapıyor.

Afiyet Olsun!

Share

3 thoughts on “Kornişonlu Somon Füme

  1. Sevgili özge benim boyum 161 kilom 88 dukan testi yaptığımda bana ideal gördüğü kilo 62 ama benim inmek istedigim 55 56 buna kendim karar veremiyor muyum ? Ya da neye göre bu kiloya karar veriyorlar ? Bikgilendirme için simdiden tesekur ederim

    • Neslihan merhaba,
      Yapılan test kemik kalınlığın ve genel ortalaman göz önüne alındığında ortaya çıkan sonuçtur. Genellikle ideal kilo olması gereken kilo oluyor. Onun altında kilo genellikle verilemiyor zaten. Ben çok zayıf olmayı da çok sağlıklı bulmuyorum ama bu benim şahsi fikrim. Verilen ideal kiloya ulaştığında durumunu kendin değerlendirip karar vermelisin bence. Şimdiden kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir