Tadilat :)

Share

Merhabalar,

Makyaj masam

Makyaj masam

 

Uzuuuun bir süredir yazı yazmıyordum. Artık zinciri kırıp yazmaya başlamanın zamanı geldi.

Bu yaz gerçekten bayağı yoğun geçti. Evde yenileme amaçlı çokca tadilata giriştik. Çoğu işi de yaptıracak birilerini bulamadığımız için karı koca giriştik işe 🙂 ilk hedef merdivenler oldu.

Merdivenler sıradan aralıklı kahverengi halinden siyah beyaz led ışıklı korkuluklarından kurtulmuş bir hale dönüştü. Zımparasından boyasına kadar emeğim var valla 🙂

Bu tadilatları asıl başlatan ise terasımızı içeri katıp kullanışlı hale getirme amacımızdı. Gündüz güneşten gece sinekten 8 yıldır boşuna alan kaybı yaratan terasımızı içeri aldık. Zaten sevgili Bursamızın meşhur lodosu sayesinde pek birşey de bulunduramıyorduk üzerinde. Sonuç olarak terası içeri katarak evde bir oda fazlamız oldu diyebilirim. Tabi hadi içeri alalım hoopp gibi bir durum yok maalesef. Yerler kırıldı, duvarlar boyandı. Oğlumun da emeği geçti tabi 🙂 terasIMG_3584

Sanırım biz ailece bu tarz işleri seviyoruz 🙂

Hazır elimiz değmişken yatak odasını da ikiye bölelim gibi bir fikrimiz vardı onu da hayata geçirdik. Yatak odam uzun geniş olmasına rağmen dolap koyulduğunda pek de kullanışlı olmayan bir şekile sahipti. Biz de ikiye bölersek bir tarafı giyinme odası diğer tarafı da yatak olarak kullanabiliriz dedik. Çok da iyi etmişiz çok kullanışlı ve düzenli bir yatak odam oldu. Dolap olarak Ikea açık sistem kullandık.

Dolap

 

Fotoğrafta tam yerleşmemiş halini görüyorsunuz 🙂

 

 

 

 

 

Gelelim esas konumuza; Makyaj odam…

Yatak odasında şekil itibariyle pek kullanışlı olmayan küçük bir oda vardı. Biz orayı bavul odası yapmıştık 🙂 Ama eşimin fikriyle orayı bana makyaj odası yapmaya karar verdik.

Eski mobilyalarımdan 4 çekmeceli şifonyerimin 3 çekmecesini %C

Share