Bunları kadınlara söylemeyin!

Share

Erkeklere kadınlara söylememeleri gereken şeyler hakkında tüyolar veren “Double Your Dating” adlı kitabın yazarı David DeAngelo, sonradan pişman olunacak bir hata yapmamak için şu 10 adımı dikkatle takip etmek gerektiğini söylüyor.

“Seni öpebilir miyim?”
Bir erkek kadına hiçbir zaman onu öpüp öpemeyeceğini sormamalı. Bu soru erkeği bir çocuk gibi gösterir ki kadınlar çocuklarla ilgilenmez!
“Çıkabilir miyiz?”
Asla onunla beraber çıkıp çıkamayacağını sormamalı. Kadınlar kontrolü elinde tutan erkeklerden hoşlanır. Böyle bir teklif için “Beraber bir şeyler yapalım. Telefon numaranı verebilir misin?” çok daha doğru bir soru olacaktır.
“Benim arabam...”
Erkek yaşadığı ev veya kullandığı arabayı anlatarak böbürlenirse bu kadını etkilemek için çok fazla uğraştığı anlamına gelir. Kadınlar maddi mal varlığını konuşma sırasında dile getirmeyen erkeklerden daha çok hoşlanır.
“Bu akşam ne yapmak istersin?”
Kadınlar planlı erkeklerden hoşlanır. Erkek kadını aramadan önce bir plana sahip olursa böylece kadını da bunu düşünme yükünden kurtarmış olur.
“Benden hoşlanıyor musun?”
Bu soru kadının erkeğe olan ilgisini tamamen yok eder. Erkeğin bu soruyu hiç sormadan kadının ondan hoşlandığını farzetmesi gerekir aksi halde kendine güvensiz gözükür.
“Attığım mesaja niye cevap vermedin?”
Bir, bu davranış erkeğin kadının cevap yazmamasına içerlediğini gösterir. İki, kadını suçluluk psikolojisine sokar ve kendini rahat hissettirmez.
“Bugüne kadar kaç erkek girdi hayatına?”
Bu soru onun kendine güvensizliğini gösterir.
“Seni mutlaka arayacağım”
Bir erkek yeni tanıştığı bir kadına gelecekte onunla buluşabileceğine dair ipucu verecek sözler söylememelidir. Kadınlar birlikte olacakları erkeği bir zafer olarak görmek isterler, eğer en baştan kazandıklarını hissederseler ilgilerini yitirirler.
“Yarın…”
Bir erkek bir kadınla telefonda konuşurken konuşmayı asla bir ‘gelecek’ vurgusuyla bitirmemelidir. Daha önce söylendiği gibi bu durum ilişkinin doğal gidişatını öldürür hem de erkeğin tekrar arayabilmek için elinde bir bahanesi kalmaz.
Asla dedikodu yapmayın
Bir erkek bir kadının erkek arkadaşları hakkında kötü konuşmamalıdır. Özellikle onlarla tanışmadıysa ya da çok yakından tanımıyorsa bu tavır onun kendine güvensizliğine yorulacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir