Masaj Yapan Yol

Share

Bursa’da Japon Parkı’nda bulunan refleksoloji sağlıklı yürüyüş yoluna gelen vatandaşlar, hem ayaklarına masaj yapıyor, hem de hastalıklarını öğrenebiliyor.

Merkez Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi’nde bulunan Japon Parkı insanlara huzur veriyor. 5 bin 136 metrekarelik alandaki parka gelen Bursalılar sağlıklı yürüyüş yapıyor. Uzakdoğu kökenli bir ayak masajı ile tedavi yöntemi olan refleksoloji yolu Bursalıların ilgi odağı oldu.

Refleksoloji yolunda yürüyenler, vücutlarının belli bölgelerindeki enerji çözerek bedenin kendi kendini iyileştirme gücünü harekete geçiriyor. Bir denge sağlayan terapi olarak bilinen refleksoloji yolu, kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlıyor.

Japon Parkı ve Çay Evi’nin İşletmecisi Emel Yoldaş, yaklaşık 4 bin yıllık geçmişe sahip refleksoloji yoluna Japonya’dan gelen çok sayıda taşların döşendiğini söyledi. Yürüyüş yolu esnasında taşların belirli uyum içinde dizildiğini belirten Yoldaş, yürüyüş yolunun beden fonksiyonlarını normalleştirdiğini ve insanı rahatlattığını dile getirdi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların yürüyüş yoluna gelerek güne başladığını belirten Yoldaş, “Yürüyüş yolu rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirerek ağrıları dindirir. Bunların ötesinde refleksoloji keyifli, dinlendiren ve ağrı sızı vermeyen bir terapidir. Refleksoloji terapisi sırasında bazı organ ve sistemlerin harekete geçmesi normaldir. Bu esnada kişinin kendisini farklı hissetmesi mümkündür. Farklı şekillerde ve büyüklüklerde döşenen taşların bulunduğu yürüyüş yolunda ayağa masaj yapılması sağlanıyor. Parkurun sonunda ayağın hangi noktasında basınç uygulandığında acı duyuluyorsa refleksilojiye göre yorumlanmış ayak haritalarının yer alacağı panolara bakılarak problem tespit ediliyor” dedi.

Japon Parkı’na gelen vatandaşlar, yürüyüş yolunda yaptıkları 5 dakikalık yürüyüşün kendilerini rahatlattığını söylediler.

İHA

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir