Öğle yemeği arasında neştersiz ESTETİK!

Share

Gelişen modern tıp ve estetik cerrahi kusursuz bir güzellik düşleyen tüm kadınların imdadına yetişiyor.

Neştersiz ve kısa sürede yapılan estetik dokunuşlar metropol kadınlarının en çok tercih ettiği estetik uygulamalar arasında yer alıyor.
Estetik Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu’nun verdiği bilgiler ışığında neştersiz ve öğle tatilinde bile uygulanabilen estetik işlemlere bir göz atalım.

KIRIŞIKLIKLARDAN ARININ
Ciltte oluşan kırışıklık ve yaşlılık izlerini gidermede Prp (Platelelt Rich Plazma) tedavisi ileçok kısa sürede istenilen sonuçlar elde ediliyor. İşlemin uygulama aşamasında öncelikle kişinin kendi kanı steril bir ortamda alınarak, özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan, bazı ayraçlar sayesinde ayrıştırılıyor. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, Trombositten zengin bölümü de ortaya çıkarılmış oluyor. Trombositten zengin bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor.

İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve aynı gün içerisinde kişi evine dönebiliyor.

BEŞ DAKİKADA BURUN ESTETİĞİ
Neştersiz burun estetiği kısa süreli değişiklik isteyen kişilerde veya ameliyatla yapılan burun estetiğinin öncesinde uygulanan burnun yüzde nasıl duracağını denemek isteyen hastalarda 8 aylık veya 2 yıllık geçici süreli uygulanabilir.

Neştersiz burun estetiğinde önce hastanın burnu doktor tarafından muayene edilir. Resimleri çekilir, bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılır. Burun üzerine yüzeysel anestetik bir pomat sürülerek ağrı duygusu giderilir. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir.

Herhangi bir alçı ya da sargı yapılmaz, 5 dakika buz uygulaması yapılır. Hatta kişi aynı gün içerisinde akşam yemeğe bile çıkabilir.

İSTEDİĞİNİZ GÖĞÜS BEDENİNE KAVUŞUN
Son derece basit bir uygulama yaparak istediğiniz göğüs bedenine kavuşabilirsiniz. Neştersiz meme büyütme ameliyatında bölge lokal anestezi ile uyuşturularak, özel bir dolgu maddesi doku altına iğne yardımı ile enjekte ediliyor. Kısa süre sonra kişi istediği meme boyutuna kavuşuyor. Ayrıca bu yöntem kalçaya, bacakların ince kısımlarına uygulanabiliyor.

Yaklaşık 45 dakika süren bu işlem sayesinde küçük göğüs kâbusu sona eriyor ve kişi sosyal hayatına kısa sürede geri dönüyor. Bu yöntemin kişi tarafından 1-1,5 yıl kullanılabiliyor eğer kişi tekrar isterse tekrardan uygulanabiliyor.

ELLERİNİZ ESKİ GÜZELLİĞİNE KAVUŞSUN
El yüzeyinde yaşlılığa bağlı doku kaybında hazır dolgu maddesi uygulaması ya da lipofilling işlemi uygulanır. Cilt altı dolgun ve sağlıklı bir hale getirilir. Hazır dolgu maddeleri uygulaması son derece basittir. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama gerçekleştirilir. Ve çalışan kişiler bunları öğle tatilinde dahi yaptırabilirler.

Kişinin özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan ‘lipofilling’ işleminde ise 3-4 ay sonra sadece yağın enjeksiyonuna bağlı dolgunluğun yanı sıra ciltte gençleşme de görülmüştür.

AMELİYATSIZ MONALISA GİBİ GÜLÜMSEYİN
Yaşlandıkça daha da belirginleşen yüzdeki ifade değişiklikleri, dudak kenarlarımızı aşağıya doğru çeken, dudak kenarından çene kenarına doğru uzanan depresör adı verilen kasların aşırı aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Bu kasların içine yapılacak olan bir miktar Botoks kasın aktivitesini azaltacak ve dudak kenarlarını yukarı doğru kaldırarak dudağa gülümsüyor ifadesini verecektir. Bu işleme Monalisa gülüşü adı verilmektedir. Kişi bu işlem sayesinde daha sempatik bir ifade kazanacaktır.

KISA SÜREDE VE NEŞTERSİZ BOYUN GÜZELLİĞİ
Nefertiti boyunun kuğu gibi uzun olması ve çenesinin belirgin olmasıyla ünlüdür. Özellikle boyun ve yanaklardan göğse doğru inen bantlar, orta yaşlı hanımlarda aynı zamanda yanağı da aşağıya doğru çekerek kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermekte ve boynun güzelliğini bozmaktadır. Banda ve çenenin bu kısmına yapılacak olan Botoks enjeksiyonu ile bandın gerginliği azaltılabilir. Aşağı doğru çekilen yanak bölümünü de yukarı doğru çıkarak çene ve boynun daha muntazam görünmesini sağlayabilir. Avrupa ve Amerika’da çok sık tercih edilen ve ameliyat gerektirmeyen bu yönteme Nefertiti boynu denilmektedir.

İşte öğle yemeği arasında yaptırabileceğiniz ama maalesef öğle yemeği kadar ucuz olmayan uygulamalar bu şekilde… Eğer imkanınız varsa 8 aylığına burnunuzu değiştirebilir ve 1 yıl büyük göğüsle gezip sonra eski halinize dönebilirsiniz… Tamamen tercihinize bağlı…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir