Uzun yaşamın sırları!

Share

1. Evcil hayvan alın

Kedi veya köpek farketmez evcil hayvan besleyen kişisel yalnız kalanlardn yüzde 40 daha uzun yaşıyorlar.

2. Arkadaş edinin

Arkadaş çevreniz geniş olsun sık sık arkadaşlarınızla vakit geçirin . Eğer üçten daha fazla arkadaşınız varsa yüzde 26 daha az bunama riskine sahipsiniz.

3. Evlenin ve evli kalın

Evli olmak bazı sorumluluklarınız olduğundan dolayı hayatınızı düzene sokar . 10 yıldan daha uzun süre evli kalanlar daha uzun yaşıyorlar  . Evli kalmak daha az risk içeren davranışlarda bulunmanıza yol açıyor.

4. Teşekkür edin

İnsanlara teşekkür etmek yaşamınıza ekstra yıllar ekleyecektir.

5. İyi biri olun

Eski çiftler üzerinde yapılan araştırmalar gösteriyorki , dışa dönük insanlar bencil ve kin dolu insanlara göre yüzde 60 daha fazla yaşıyor

6. Enstrüman çalın

Bir müzik aleti çalmayı deneyin ve öğrenin , müzik aleti çalmak depresyonu önlüyor ve sizi daha sağlıklı hale getiriyor.

7. Genç hissedin

Yaşınız ne olursa olsun farketmez , nede olsa kendinizi hissettiğiniz yaştasınız öyle değil mi ? Kendinizi genç hissetmek yaşamınızı daha kaliteli hale getirecektir.

8. Daha çok vasıf edinin

Ne kadar kalifiye olursanız o kadar uzun yaşarsınız. Düşük eğitim gerektiren işler daha çok sakatlanma ve hastalık riski içerir.

9. Güneşi unutmayın

Güneş insan vücudu için çok önemlidir . insanların birçoğu düşük D vitameninden dolayı hasta oluyorlar . günde 10 dakika güneş ışığıyla bunun üstesinden gelebilirsiniz.

10. Kaçın buralardan

İzlanda, İsviçre veya Avustralya gibi ortalama insan ömrünün daha uzun olduğu yerlere göç edin. Tabii yapabilirseniz…

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir