Doğadan gelen bakım kürleri

Share

Doğanın nimetlerini kullanarak bakım yapmayı denediniz mi hiç? Hem doğal kremlerin pahalılığı hem de bulamama veyahut tercih etmeme gibi nedenlerden dolayı doğal bakım kürleri yayınlamaya karar verdim. Sonuçta herkesin cildi bakım ister. Kadınlar kadar erkeklerin de cildine bakması gerekir. Özellikle erkekler gidip kendine krem almaya çekindiği için bu tariflerden yararlanabilirler.

Doğal peeling:
1 tatlı kaşığı esmer şekeri, yarım yumurta akı ile karıştırıp yüzünüze sürmeniz yeterli. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Hemen akabinde Doğal cilt maskesini yapın:
Yarım, olgun avokado
1 yemek kaşığı bal
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 portakal kabuğu rendesi
1 limon kabuğu rendesi
Avokadoyu ezin ve balla karıştırın. Badem yağını da içine ekleyip, limon ve portakal kabuğunun rendesini karışıma ilave edin. 20 dakika bekleyin. Sonrasında ılık suyla cildinizi temizleyin. Cildinizdeki farkı hemen göreceksiniz.

Kırışıklıklar için:
1 çorba kaşığı biberiyeyi, 1 su bardağı kaynatılmış suya koyarak, 5 dakika demleyin. Soğuduktan sonra buz küplerine koyup, dondurun. Ve akşam yatarken temizlenmiş yüzünüze bu buzlarla masaj yapın. Yüzünüz sıvıyı emdikten sonra yarım saat bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Gece kreminizi sürüp, uyuyun.

40 yaş cildi için sihirli kür:
1 tatlı kaşığı elma sirkesine 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı karıştırın. Günlük olarak tüm karışımı 15 gün boyunca yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra doğal defne sabunu ile yüzünüzü fırça yardımıyla köpürterek yıkayın. İşlemden sonra, yağlı bir bakım kremini sürün. 40 yaş cilt problemleri için, 15 gün bu işlemi gerçekleştirin ve ara verin. 15 gün sonra tekrar uygulayın.

Gözenekli ve gevşek ciltler için:
bir küçük elma ve turp kullanın. İkisini de bir kaba rendeleyin. 1 çay kaşığı saf zeytinyağı katın, karıştırın. 10–15 dakika yüzünüzde bu maskeyi beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Cilt gerginleştirici kür:
1 küçük turp ve bir küçük soğanı rendeleyin. Bir çorba kaşığı sarmısak tohumu ile bir çay kaşığı çöre otunu havanda dövün ve bunları da rendelediğiniz karışıma katın. Bir tutam da dereotu ekleyin. Ayrıca bir kapta 3-4 sap kara lahana kaynatın. Ve suyunu soğuttuktan sonra bu karışıma yarım çay bardağı ekleyin, hepsini karıştırın. Temizlenmiş yüzünüze bu doğal karışımı sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın ve nemlendirici sürün.

Bir başka cilt gerginleştirici kür ise şöyle: 2 yemek kaşığı dolusu buğday tanesini 1 su bardağı suda kaynatın. Soğuduktan sonra iki çorba kaşığı suyu alarak, bir kaba koyun. Bu sıvıya bir yumurta sarısı ilave edin. Kuru cilde sahip olanlar içine birkaç damla zeytinyağı damlatmalı. Bu karışımı gün aşırı maske olarak kullanın ve 15 dakika sonra yıkayın

Soğuklarda kurumaya karşı kür:
Bir çay kaşığı saf ayçiçeği yağı ve hintyağını karıştırın. (ikisi de birer çay kaşığı olmalı) Göz çevresi hariç, bütün yüzünüze bu karışımı sürün. Geceleri süreceğiniz bu karışımı, 15 veya 20 dakika cildinizde bekletin. Temizledikten sonra uyuyun. Bu işlemi 1 ay boyunca her gün yapabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir