Güneş yanıklarına ÇAY!

Share

Bizzat denenmiş uygulanmış memnun kalınmış bir yöntemi paylaşmak istedim. Güneş kremi sürdüğünüz halde havuzdan ya da denizden eve döndüğünüzde aynadaki manzara ıstakozsa eğer yapmanız gereken iki şey var: Demliğinizde kalan çayı soğuksa yanan yerlerinize sürmek ve bol bol güneş sonrası nemlendirici rahatlatıcı kremler kullanmak.

2 gün boyunca en iyi markalardan birinin güneş sonrası kremini sürdüğüm halde yanmanın geçmemesi ve kısa süreli araştırmam sonrasında bulduğum bir yazı sonrası denediğim çay kürünü sadece bir kere uyguladım. İnanın hiçbirşeyim kalmadı.

Bulduğum yazıyı da ekliyorum ve sağlıklı güzel bronzluklar diliyorum…..

Güneş Yanığına Karşı Bitkisel Çözümler :

Siyah Çay : Güneş yanıklarının üzerine soğuk siyah çay sürülebilir. Çayın içerisindeki tannik asit ve teobromin maddelerinin güneş yanıklarına iyi geldiği yapılan araştırmalar da ortaya çıkmıştır. Ayrıca çayın içeriğinde bulunan bir diğer madde olan catechin etken maddesi cilt hasarlarının onarılmasında ve kimyasalların ve radyasyonun neden olabileceği cilt kanserine karşı koruyucu olduğu belirlenmiştir.

Aloe Vera ( sarı sabır ) : Aloe vera yapraklarının içindeki jel güneş yanıklarında tedavi edici olarak kullanılır. Bu jel taze bitkiden elde edilebileceği gibi hazır aloe vera içeren preparatlar da kullanılabilir.

Aynısafa Çiçeği : Aynısafa çiçeğinin yaraları kapatarak yanıkların iyileşmesini hızlandırdığını, güneş yanıklarının ağrılarını hafiflettiğini ve yeni deri hücrelerinin oluşmasını sağladığını belirlenmiştir.

Salatalık : Soğuk salatalık güneş yanıklarında rahatlamak için kullanılır.

Karbonatlı Banyo : ½ fincan karbonat eklenmiş soğuk su ile banyo yapabilirsiniz.

Ayrıca E vitamini içeren kremler güneş yanıklarının çabuk iyileşmesini sağlar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir